ارسال رایگان

نانو حیات دارو

  شرکت نانو حیات دارو  از اعضای گروه سینا ژن در سال 1385  تاسیس گردیده و در زمینه تولید دارو با منشاء گیاهی، شیمیایی و مکمل فعالیت می گردد

  این شرکت اولین تولیدکننده دلفمپیدین در ایران به عنوان Dalfyra® برای بهبود راه رفتن در بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس است. ماموریت اصلی این شرکت طراحی و توسعه داروهای با کیفیت بالا و مکمل های جدید با استفاده از فن آوری های مدرن است. چشم انداز این شرکت، تبدیل شدن به رهبر در تولید مکمل های نوآورانه بر اساس آخرین استانداردهای بین المللی است.

  بهزاد تقی‌پور، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان نانو حیات دارو، درباره محصولات دانش‌بنیان این شرکت عضو پارک فناوری پردیس به جام‌جم می‌گوید: شرکت در حال حاضر دو محصول گیاهی و منحصربه‌فرد با نام‌های نوروتک و آنژی پارس دارد که فناوری تولید آنها کاملا در شرکت انجام می‌شود. این محصولات برای درمان نوروپاتی دیابتی و زخم پای دیابتی کاربرد دارند. فرآیند تولید این دو محصول از ابتدای کار که تولید عصاره گیاهی است تا فراوری آن به شکلی که قابلیت تبدیل شدن به محصول نهایی را داشته باشد، به صورت داخلی انجام می‌شود. محصول دیگر ما «دالفیرا®» با ماده موثره دالفم پریدین است. این محصول فرمولاسیون به نسبت پیچیدهای دارد و تا پیش از این با هزینه زیادی وارد کشور می‌شد، اکنون ما سند ثبت اختراع (Patent) این طرح را ثبت کرده ایم و به واسطه تولید آن در داخل کشور، سالانه حدود 5/3 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی به همراه دارد. جدیدترین محصول شرکت هم نانو-دی (Nano-D) نام دارد که با فناوری پیشرفته میکروتبلت برای اولین بار در ایران تولید می‌شود. همچنین محصولاتی که در پایپ لاین شرکت هستند، با رویکرد طراحی و تولید مکمل‌های تخصصی و نوآورانه به بازار عرضه خواهند شد.

  تقی‌پور درباره چالش‌های صادرات محصولات دانش‌بنیان می‌گوید: در کنار تولید محصولات داخلی برنامه صادرات را هم آغاز کرده‌ایم و در فاز اول، کشور‌های همسایه ایران مقاصدی است که مقدمات صادرات دارو به آنها شروع شده است. قاعدتا با معیار قرار دادن اصول کیفی به عنوان پیش نیاز در تمام مراحل تولید دارو، راه برای صادرات محصولات دارویی هموار خواهد شد. بحث تامین سرمایه و هزینه برای توسعه یک محصول جدید و محصولات منحصر به فرد که نوآوری علمی در آنها گنجانده شده باشد، هزینه‌بر است. زمانی که لازم است تا محصول به بازار برسد و برگشت سرمایه داشته باشد، شرکت باید توان تامین هزینه‌ها را داشته باشد. تامین هزینه‌ها در مرحله گذار مهم‌ترین چالشی است که طرح‌های دانش‌بنیان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. البته شرایط پارک‌های فناوری و برنامه‌هایی که برای حمایت از طرح‌های نوآورانه مطرح شده حمایت‌های خوبی از شرکت‌های دانش‌بنیان بوده است.

  ایران فارما، دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته، از 24 تا 26 شهریور در مصلای بزرگ تهران برگزار شد.

   

  آدرس : تهران، دماوند، رودهن، پردیس، پارک فناوری پردیس، خ. نوآوری شانزدهم، پ. 168/2

  تلفن پاسخگوی 24 ساعته : 42593-021  فیلترسازی نتایج
  از 0 تا 0 تومان
  وضعیت :
  برند :
  در حال لود ...
  پشتیبانی واتس اپ
  مشاوره تغذیه و مکملمشاوره پوست و مومشاور خرید و پیگیری سفارش