ارسال رایگان

تریتا

  شرکت دانش بنیان طبا زیست پلیمر(تریتا) با برند treetta

  در آبان ماه سال ۱۳۹۴ در حوزه تولید محصولات پیشرفته ترمیم زخم تاسیس شد.این شرکت با اتکا بر دانش محققین طی ۸ سال پژوهش و تحقیق به فناوری پیشرفته ای در زمینه طراحی و تولید پانسمان های پیشرفته درمان زخم دست یافته است. پانسمان ماتریکس کلاژن طبادرم برای اولین بار در کشور به دست محققین این شرکت تولید گردید و اختراع آن در شهریور ۱۳۹۴ ثبت شد. همچنین طبادرم به عنوان اختراع برگزیده بنیاد ملی نخبگان و اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های صنعتی کشور شناخته شد.

  درسایت شرکت علت نامگذاری این برند را چنین آورده اند:

  تریتا در اوستا نام اولین طبیب پارسی است که به تریتا ( ثریتا، اثرط، اترت) نیز شهرت داد.  در واقع این نام یکی از نام های پسرانه در زبان آریایی ، ایران باستان و هند است. در واقع این فرد را پدر گرشاسب می دانند که از جمله بزرگترین پهلوانان آن دوره زرتشت به حساب می آمد. تریتا در دوران باستان فردی است که می توانست در درمان زخم ها و امراض و بیماری های مختلفی دارای مهارت باشد و همچنین علاوه بر پهلوان بودن ، تریتا در زمان زرتشت به کسی گفته می شود که دارای علم جادوگری و افسونگری است و از این طریق نیز می تواند به درمان بیماری های روحی و باطل کردن انواع جادو ها و روح های سیاه و بد در افراد بپردازد. در واقع در اوستا از تریتا به عنوان کسی یاد می شود که دارای این سه توانایی با یکدیگر است .
  در قسمتی از کتاب وندادید نیز به این موارد اشاره شده است که تریتا برای درمان بیماری های مهلک و کشنده تلاش و تجسس بسیاری کرد تا بتواند درمانی مناسب را برای هر نوع بیماری کشف کند. او توانست به واسطه کشف خاصیت فلزات به درمان بسیاری از امراض نظیر تب، درد، سردرد، سوختگی، بیماری های روحی و روانی، مارگزیدگی، اثرات منفی که توسط اهریمن در بدن افراد ایجاد شده بود بپردازد. علاوه بر این اهورامزدا چاقویی دارای نشان جواهر را به تریتا سپرد تا از این طریق بتواند عمل جراحی را نیز انجام دهد. در واقع تریتا فردی بود که در هر زمینه ای دارای مهارت و آگاهی بود. تریتا در زمینه انواع گیاه های دارویی و اثرات آن در درمان بیماری ها نیز اطلاعات کاملی را در اختیار داشت. تریتا اولین فردی است که در تاریخ ایران باستان و در زمان آریایی ها بسیار شهرت داشته و در هند نیز از این فرد به عنوان انسان کامل و طبیب ماهر یاد می شود. 



  فیلترسازی نتایج
  از 0 تا 0 تومان
  وضعیت :
  برند :
  در حال لود ...
  پشتیبانی واتس اپ
  مشاوره تغذیه و مکملمشاوره پوست و مومشاور خرید و پیگیری سفارش